قطعات یدکی و لوازم مصرفی دستگاه چاپ بنر و چاپ فلت بد

فهرست مطالب

هد زار

هد زار

مدل: هد زار 128

پهنای باند هد 16.5 میلی متر

کشور سازنده: چین

جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

هد کونیکا

هد کونیکا

مدل: هد کونیکا 512

کشور سازنده: ژاپن

جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

جوهر دستگاه چاپ

انواع جوهر

مدل: انواع جوهر های اکوسالونت و سابلیمیشن و جوهر یووی مورد استفاده در دستگاه های چاپ بنر و چاپ فلت بد

کشور سازنده: چین

جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

پاور دستگاه چاپ

پاور

مدل: پاور 36 ولت دستگاه چاپ بنر

کشور سازنده: چین

جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

مادر بورد دستگاه چاپ

مادر برد

مدل: مادربرد کونیکا 512
UMC Mother bord Konica 512

کشور سازنده: ژاپن

 

جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

هد بورد

هدبرد

مدل: هد برد 12 هد 6 رنگ زار 128

کشور سازنده: ژاپن

جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

موتور رول جمع کن

موتور

مدل: موتور رول جمع کن دستگاه چاپ بنر

کشور سازنده: چین

جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

مهم ترین قطعات دستگاه های چاپ:

هد دستگاه

هد دستگاه چاپ مهم ترین قطعه آن محسوب میشود و کیفیت نهایی چاپ به آن بستگی دارد.درون هد تعدادی نازل بسیار ریز تعبیه شده که با خارج شدن جوهر از آنها، چاپ صورت می گیرد. کیفیت چاپ براساس قطر و تعداد همین نازل های هد می باشد.
هرچه قطر نازلها ریزتر باشند کیفیت چاپ بالاتر و هر چه تعداد آنها بیشتر باشد سرعت عمل چاپ بالا می رود. واحد اندازه گیری قطر نازلها پیکولیتر و انواع آن شامل ۸۰ ، ۴۲ ، ۲۰ ، ۱۴ ، ۳/۵ پیکولیتر می باشد. بنابراین هرچه تعداد نازلها بیشتر و قطر آنها کوچکتر باشد، کیفیت کلی هد بالاتر است.

مین برد دستگاه چاپ

مین بورد یا همان مادربرد دستگاه چاپ، وظیفه هماهنگی بین اجزای مختلف چاپ را دارد.در واقع از ابتدای کار که فایل توسط رایانه به دستگاه چاپ ارسال می گردد، کار مین بورد شروع شده و تا انتهای چاپ و خروجی کار ادامه دارد. ابتدا اطلاعات فایل را دریافت و آن را به شکل داده های قابل شناسایی و چاپ تبدیل می کند. سپس آنها را به کریج برد ارسال م یکند و پس از آن دستورات لازم به موتورهای حرکتی جهت حرکت هد و پاشش رنگ روی سطح کار را صادر می نماید. در انتها هماهنگی های لازم بین هیتر و رول جمع کن و … جهت خروجی کار صورت میگیرد.

انواع جوهر

الف – جوهر سابلیمیشن (Sublimation):

یک نوع جوهر پرکاربرد در زمینه چاپ پارچه های پلی استر دار و همچنین چاپ روی اجسام صلب نظیر چوب ، فلز، کاشی و سرامیک، بشقاب و لیوان و…

ب – جوهر سالونت (Solvent ink):

Solvent در لغت به معنی حلال می باشد. این دسته، جوهرهای حلال با کیفیت مرغوب و ماندگاری بالا که برای چاپ در زمینه انواع بنر فلکسی، استیکر، وینیل، مش، پی وی سی و . . . به کار می روند.

این جوهرها برای چاپ استیکر، وینیل، بنر، پی وی سی و کاغذ دیواری ایده آل هستند.

ج – جوهر اکوسالونت (ECO-Solvent):

واژه solvent به معنی حلال و Eco به معنی محیط زیست می باشد. این جوهرها به دلیل آسیب کمتری که به محیط زیست از طریق بخارهای متصاعد شده وارد میکنند، به این نام شهرت یافته اند. کاربرد این جوهرها نیز همانند جوهر های سالونت در زمینه بنر فلکسی، استیکر، وینیل، مش، پی وی سی و . . . میباشد.

د –جوهر یووی (UV INK):

چناتچه دستگاه جوهرافشان دارید و نیاز به چاپ مستقیم روی اجسام صلب دارید، مناسبترین گزینه جوهرهای یووی هستند. هم از لحاظ کیفیت و هم از نظر دوام از انواع دیگر جوهر در رده بالاتری هستند.

ه – جوهر راکتیو و اسید :

این جوهرها مناسب چاپ مستقیم روی پارچه های طبیعی و سلولزی هستند.

و – محلول شستشوی هد (SOLVENT Solution):

مهم ترین اصل در دستگاه های چاپ، نگهداری صحیح از هد دستگاه است. هد ها بایستی به طور مداوم شستشو شوند تا نازلها دچار گرفتگی نشوند. جهت شستشو، از این محلول استفاده میشود و هر جوهری حلال مخصوص خود را دارد. با توجه به نوع جوهر مصرفی حلال شستشو را تهیه نمایید.

منبع تغذیه (پاور)

هر دستگاهی برای کار کردن نیاز به برق دارد، قطعه ای که برق این دستگاه را تامین میکند پاپر نام دارد. برق مصرفی دستگاه های چاپ از نوع DC است.

سیستم مرکب رسانی

مجموعه ای از قطعات در کنار هم که با هماهنگی بین کریج برد و مین برد، جوهر را به هد دستگاه می رسانند. مهم ترین آنها پمپ مرکب، ساپتانک و فیلتر مرکب هستند.

سیستم هیتر و گرمایشی

همه انواع دستگاه های چاپ، به این سیستم مجهزند. یک گرم کننده قبل از چاپ و یک هیتر بعد از چاپ تعبیه شده، که ابتدا مدیا جهت آماده سازی فرایند چاپ گرم شود و پس از چاپ نیز دوباره برای خشک شدن جوهر گرم میشود.

قسمت رول باز کن و رول جمع کن

در دستگاه های چاپ بنر که مدیای مورد استفاده به شکل رول قرار میگیرد، یک موتور قبل از چاپگر و یک موتور بعد از چاپگر، در خروجی کار قرار گرفته که با این دو موتور رول مدیا باز شده، چاپ صورت میگیرد و سپس دوباره در انتها مدیا به شکل رول جمع میشود. رول باز کن ها از یک میله تا ۴ میله در بازار موجودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *