قطعات یدکی دستگاه cnc

فهرست مطالب

اسپیندل دستگاه cnc

اسپیندل

مدل : اسپیندل موتور 6 کیلو وات هوا خنک

برند : HSD ایتالیا

 

جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

اسپیندل دستگاه cnc

اسپیندل

مدل: اسپیندل موتور 9 کیلو وات هوا خنک

برند: HSD ایتالیا

 

جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

موتور سروو

سروو موتور

مدل: موتور سروو پاناسونیک

کشور سازنده: ژاپن

 

جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

موتور استپ دستگاه cnc

سروو موتور

مدل : سروو موتور مدل Delta

کشور سازنده: تایوان

 

جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

ریل و واگن دستگاه cnc

ریل و واگن

مدل: ریل و واگن (ریل واگنی) MGN12 در مدل و طول‌های مختلف

برند: TBI

 

جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

واگن دستگاه cnc

واگن

مدل: واگن هایوین (HIWIN) تایوانی در مدل‌های مختلف

کشور سازنده: تایوان

 

جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

مین بورد دستگاه cnc

مین برد

مدل: برد کنترل Cnc شش محور سازگار با MACH3

کشور سازنده: چین

جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

بال اسکرو دستگاه cnc

بال اسکرو

مدل: مهره بال اسکرو SFVR با قطر و گام‌های مختلف

کشور سازنده: تایوان

 

جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

بال اسکرو دستگاه cnc

بال اسکرو

مدل: پیچ بال اسکرو SCR تایوانی با قطر 16 میلیمتر و گام 4

کشور سازنده: تایوان

 

جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

چرخ دنده دستگاه cnc

چرخ دنده

مدل: چرخ دنده ساده مدول 1 با دندانه‌های مختلف

کشور سازنده: چین

 

جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

چرخ دنده دستگاه cnc

چرخ دنده

مدل: چرخ دنده ساده فلنج‌دار مدول 1 با دندانه‌های مختلف

کشور سازنده: چین

 

جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

مهم ترین قطعات دستگاه های سی ان سی:

شاسی دستگاه

برخلاف عقیده عموم،بدنه یا همان استراکچر دستگاه سی cnc یکی از مهمترین اجزای دستگاه است. تمامی اجزای ماشین مانند موتورها بال اسکرو و میز کار، ریل و واگن و غیره روی بدنه دستگاه نصب می شوند و چنانچه بدنه ضعیف باشد یا وزن مناسب نداشته باشد، دچار لرزش و مشکلات در روند اجرای کار می شود. استحکام و‌ کیفیت شاسی و بدنه دستگاه نقش مهمی در دقت نهایی دستگاه سی ان سی دارد. شاسی دستگاه در دو نوع چدنی و فولادی در بازار موجودند.

اسپیندل

لغت اسپیندل به معنی چرخنده است و تمام محورهای یک ماشین cnc که دوران میکنند را اسپیندل می نامند. اسپیندل ها بر اساس سرعت، سیستم تغذیه و گشتاور به چند دسته تقسیم می شوند. اسپیندل درواقع موتوری است که برای چرخاندن فرز سی ان سی مورد استفاده قرار میگیرد. اسپیندل هایی که در دستگاه های برش به کار می روند حداکثر سرعت را دارا هستند. هرچه سرعت بیشتر باشد کار برش راحت تر صورت می گیرد. اما در عوض گرمای بیشتری هم روی فرز تولید می شود و سبب کوتاه شدن عمر آن می شود. اسپیندل ها با بلبرینگ های سرامیکی ساخته می شوند به این دلیل که در مقابل بارهای زیاد مقاومت خوبی دارند. در دستگاه های برش فلز ، اسپیندل از موتور جداست به گونه ای که از بالا بوسیله تسمه یا کوپلینگ به یک الکترو موتور وصل می شود.
در دستگاه های cnc چوب و سنگ، موتور به همراه اسپیندل در یک واحد خلاصه شده اند که به اسپیندل موتور معروفند.آنها در دو مدل تعویض ابزار دستی و تعویض ابزار اتوماتیک تولید می شوند.

تعویض ابزار دستی (manual tool change spindle) یعنی ابزارها را به صورت دستی باید باز و بست نمود و در تعویض ابزار اتوماتیک (auto tool change spindle) دستگاه بوسیله فشار باد ابزار را باز و بست میکند و تعویض می نماید.

موتورهای حرکتی

اولین حرکت دستگاه توسط موتورها صورت می گیرد. به طور کلی موتورها در دو نوع استپ موتور ( step motor) و سروو موتور(serw motor) موجودند. هردو یک کار را انجام می دهند اما به شیوه متفاوت. راجع به موتورهای استپ و سروو بیشتر بدانید
دقت موتورهای سروو از موتورهای استپ بالاتر است. همچنین موتورهای سروو به دلیل اینکه از نوع سه فاز هستند سرعت پاسخ دهی آنها بالاتر است. 

سیستم حرکتی

وظیفه سیستم حرکتی در دستگاه های سی ان سی تبدیل حرکت دورانی موتورها به حرکت خطی می باشد. این مکانیزم به سه روش انجام می گیرد:
۱- دنده شانه و چرخ دنده
۲- تسمه تایم
۳- بال اسکرو
دنده شانه: چرخ دنده هایی هستند که حرکت دورانی را به حرکت خطی تبدیل می کنند. برای درک بهتر آن می توان مثال چرخ خیاطی را بکار برد. با چرخش موتور چرخ خیاطی عمل دوخت که یک حرکت خطی است انجام می گیرد.این نوع از سیستم به گردوغبار حساسیت کمتری دارد بنابراین در کارگاه های چوب و سنگ که غبار مواد زیاد است، از سیستم دنده شانه استفاده می شود.

تسمه تایم:
تسمه تایم روش دیگر تبدیل حرکت دورانی به خطی است که عمدتا برای دستگاه های سبک و بدون بار مانند پرینتر ها استفاده می شود. محدودیت اصلی این مدل، کشیدگی لاستیک تسمه در طول های بالاست. اما به دلیل عدم وجود لقی در سیستم، تبدیل حرکت به صورت دقیق و نرم صورت می گیرد و این مزیت این سیستم به شمار می رود.

بال اسکرو:
بال اسکرو ها شبیه یک پیچ بلند با یک مهره داخل آن هستند. بااین تفاوت که به جای مهره قطعه ای قرار گرفته که درون آن چند ردیف ساچمه قرار دارد و به جای اینکه مستقیما روی شیارهای پیچ قرار بگیرد با حرکت ساچمه های درون خود، عمل حرکت را انجام می دهد. شفت به صورت مارپیچی رزوه دار شده و با حرکت ساچمه ها داخل این مسیر مارپیچی، قطعه مورد نظر به حرکت در می آید. بنابراین با چرخش اسکرو قطعه به طور خطی حرکت می کند.هرچه ساچمه ها داخل شفت اسکرو بهتر جایگذاری شوند حرکت هم نرمتر و بهتر صورت می گیرد. وجود ساچمه ها در این سیستم باعث شده اصطحکاک کاهش یابد در نتیجه عمر قطعه بیشتر شود. اما با گذر زمان این جایگیری از حالت ایده آل خود خارج می شود و کار سیستم به سختی صورت می گیرد.

ریل و واگن

محورهای حرکتی دستگاه سی ان سی باید به گونه ای طراحی شوند که هنگام حرکت روی شاسی و میزکار دستگاه، کمترین حد استحکاک را داشته باشند. جهت کاهش این اصطحکاک از دو روش غلطشی و لغزشی استفاده می شود.
روش غلطشی:
در این حالت واگن شبیه به یک بلبرینگ روی ساچمه های خود می غلطد. ریل های این سیستم به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت تعویض دارند.
روش لغزشی:
در این مدل به جای استفاده از ریل از یک مقطع مکعبی شکل استفاده شده و واگن هم به شکل ناودانی روی این مقطع مکعبی قرار میگیرد. بین این دو قطعه را برای کاهش اصطحکاک مملو از روغن می کنند تا عمل لغزش روی هم صورت گیرد. این روش به دلیل نداشتن قابلیت تعویض ریل و هزینه های نگهداری بالا، منسوخ شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *