انواع دستگاه های (چاپ روی سطوح مختلف)

دستگاه چاپ بنر و فلت بد

دستگاه های چاپ:

دستگاه چاپ بر اساس متریالی که چاپ روی آنها صورت می گیرد دسته بندی میشوند.ساده ترین آنها همان پرینتر های چاپ روی کاغذ هستند که روزمره با آنها سروکار داریم.دسته بعدی دستگاه های چاپ بنر هستند که کار چاپ را در ابعاد بزرگتر و روی متریال های  بنر ، فلکسی، استیکر و … انجام میدهد. و دستگاه های چاپ فلت بد نیز برای چاپ با ابعاد بالا روی متریال های مسطح صلب نظیر شیشه، چوب، فلز، طلق، پارچه و سنگ مناسب میباشد.به همه دستگاه هایی که چاپ با ابعاد بالا را انجام میدهند دستگاه های چاپ لارج فرمت گفته می شود.عملکرد دستگاه ها مشابه هم هستند.

یکی از مواردی که طرح چاپی باید داشته باشد این است که این طرح رزولوشن و سایز مناسبی را به خود اختصاص داده باشد. در واقع دستگاه چاپ  انچه را که دریافت می کند چاپ می کند و اگر کیفیت طرح خوب نباشد طرح چاپی نیز آنقدرها خوب نخواهد بود.

مهمترین ویژگی در مورد طرح، سبک رنگ آن است. سبک رنگ باید به گونه ای انتخاب شود که برای چاپ مهیا باشد. بهترین سبک رنگ برای چاپ با دستگاه چاپ بنر، CMYK است. این سبک دقیقا بر اساس چهار رنگی که درون چاپگر وجود دارد تنظیم می شود و رنگ های نمایش داده شده در صورتی که هد درست کار کند همانی است که به چاپ می رسد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و دقیق به راهنمای اطلاعات جامع دستگاه چاپ  مراجعه کنید.

قطعات مهم دستگاه های چاپ:

1 هد (head) : هد دستگاه مهمترین بخش دستگاه است و خروجی نهایی شما به آن بستگی دارد.تمامی هدها دارای نازلهای بسیار ریزی میباشند که جوهر از آنها خارج میشود این نازلها را نسبت به میزان کوچک یا درشت  بودنشان به انواع 80 ، 42 ، 20 ، 14 و 3/5 پیکولیتر تقسیم میکنند ، اعداد کمتر نشان دهنده ریزتر بودن نازلهای هد است.در کنار این مسائل تعداد بالای نازلها به سرعت چاپ شما کمک میکند ، تعداد نازلها در هر هد معمولاً با اعداد 128 ، 256 ، 512 و 1024 مشخص میشوند ، هر قدر تعداد نازلها بیشتر باشد سرعت چاپ شما بیشتر خواهد شد .

2 برد : از دیگر قطعات اصلی دستگاه چاپ بنر، برد می باشد.در تمامی دستگاه ها برد بعنوان پردازنده مرکزی دستگاه وطیفه کنترل دستورات حرکتی و برقراری و هماهنگی ارتباط بین اجزای مختلف دستگاه را به عهده دارد.همچنین رابط بین کامپیوتر و چاپگر است که داده های خروجی از کامپیوتر را به داده های قابل شناسایی و چاپ تبدیل میکند.

3 نرم افزاز ریپ (Rip) : نرم افزارهای ریپ ( Rip Software ) نقش بسیار مهم و حیاتی ایفا میکند . به طوری که میتوان به نوعی از آن به عنوان مغز متفکر دستگاه در خارج از آن نام برد در واقع مبدل تصاویر و طرح های کاربر به زبان دستگاه چاپ هستند.هر قدر ريپ دستگاه شما قويتر باشد كارتان بهتر چاپ ميشود ، منظور از ريپ قويتر ريپی است كه گزينه های بيشتری برای انواع چاپ داشته باشد و پروفايلهای زيادی در خود داشته باشد.

4 غلتک ها و رول باز کن : غلتک ها با رد شدن کرییج از کل متریال، آن را یک پاس جلوتر می آورند تا اماده چاپ شود.

5 هیتر دستگاه : بسته به نوع جوهر مصرفی و متریالی که چاپ روی آن صورت گرفته انواع متفاوت هیتر در دستگاه ها وظیفه خشک کردن چاپ انجام شده را بر عهده دارد.

آموزش کار با دستگاه:

آنچه گه در بازدهی دستکاه های چاپ اهمیت دارد طراحی مناسب و اقدامات قبل ارسال چاپ می باشد.بنابراین آموزش کار با دستگاه بسیار ساده است. در صورت بروز هرگونه مشکل و هر سوالی پشتیبانی تیم تخصصی ما همراه شماست.

آموزش کار با دستگاه برش لیزر

ویژگی های مهم این دستگاه ها که زمان خرید باید توجه کنید:

یک دستگاه زمانی بازدهی بالا و مطمئن دارد که تمام قطعات آن به تنهایی دارای کیفیت لازم باشند.اگر هر قطعه ای دچار مشکل شود کل سیستم دستگاه را مختل می کند. پس توجه به نکات ریز در دستگاه ها ضروری است. در این زمینه به علت تفاوت در نوع قطعات و شرح مفصل آنها به شما پیشنهاد می کنیم حتما آموزش راهنمای اطلاعات جامع دستگاه چاپ مارا دنبال کنید. پاسخ بسیاری از سوالات شما داده خواهد شد.

ویژگی های دستگاه

اوپراتور کیست و چقدر مهارت دارد

همانطور که گفته شد کار با دستگاه نیاز به مهارت بالایی ندارد و شرکت آرتا لیزر تمام مراحل کار با دستگاه را صبورانه به شما می آموزد.فقط اپراتور باید طرح را به نرم افزار ریپ بسپارد تا به یک فایل قابل چاپ تبدیل شود.تنها چیزی که بایستی اوپراتور دقت نماید پیشگیری از خشک شدن جوهر هد و گرفتگی نازل های آن می باشد.

نگهداری دستگاه برش لیزر

مراقبت از دستگاه

همچنان که گفته شد هد دستگاه نیاز به مراقبت و نگهداری فراوانی دارد که منجر به خشک شدن یا گرفتگی نازل ها نشود.

نگهداری دستگاه برش لیزر

تنوع زمینه کاری دستگاه های چاپ بنر و فلت بد

چاپ روی فلز

چاپ روی فلز

چاپ روی پارچه

چاپ روی پارچه

چاپ روی چوب

چاپ روی چوب

دستگاه چاپ بنر

چاپ روی بنر

چاپ روی سنگ

چاپ روی سنگ

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه